Haberler

Obez Hasta Yatağı

Obez hasta yatağı obez hastaların ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmiş yeni nesil obez havalı yataktır.

Obez/beriatric hasta karyolaları ile uyumlu obez hasta yatağıdır.

Obez hasta yatağı 120x200x20 cm ölçülerindedir. Farklı ölçülerde de üretilebilmektedir. Standart olarak BedAiD® havalı yatak donanımına sahiptir.

Obez Havalı Yatak.

BedAiD® marka havalı yatakların masaj, havalandırma, küp/blok nitelikleri ve kumanda ile kontrol özelliklerinin yanında obez/bariatric hasta yatağında obez hastaların ihtiyaç duyduğu destek katmanı da standart olarak üretilmektedir.

Obez havalı yataklarında destek katmanı yüksek dansite visko elastik malzemeden imal edilmektedir. Böylece Obez hastanın kilosuna ve boyuna göre obez hasta yatağında kullanılan destek katmanının kalınlığı değiştirilebilmektedir.

Ped destek katmanı BedAiD® Obez hasta yatağında ikinci bir fermuarla sabitlenmektedir. Böylece kullanılan yüksek tip kemik fermuar sayesinde yekpare bir yatış yüzeyi oluşturulmaktadır.

Masaj sistemi ile donatılan obez hasta yatağı şiddeti ayarlanabilen vibrasyon sistemi mevcuttur. Bu sistem sayesinde böylece kan akış hızının arttırılması, dolanım sisteminin açık kalması, küçük kas sistemlerinin çalıştırılması hedeflenir. Obez hastanın durumuna kilosuna uygun olarak obez hasta yatağının yüksek modda masaj ile çalıştırılması önerilir.

Beriatric Havalı Yatak.

Obez hasta yatağının standart donanımları içerisinde yer alan havalandırma sistemi sistem çalıştığı sürece oda sıcaklığındaki havayı emerek yatağın içine üfler. İptidai havalı yataklarda olduğu gibi şişme/inme prensibi ile karıştırılmamalıdır. Çünkü diğer hiç bir havalı yatak markasında olmayan ayrı bir havalandırma motoruna sahiptir.

BedAiD® obez hasta yatağı müstakil bir havalandırma motoru ile donatılmıştır. Havalandırma motoru çektiği temiz havayı 5 metre uzunluğunda ve yatağın alt tarafında yer alan havalandırma kanalları vasıtasıyla yatış yüzeyine iletir. Böylece yatış yüzeyinin soğuması ve nemlenme, terlemenin oluşumunun engellenmesi hedeflenir.

Havalandırma kanalları BedAiD® obez/bariatric hasta yatağında özel bir malzeme ile imal edilmektedir. Mikrop ve bakteri barındırmaz çünkü antibakteriyeldir.

BedAiD® havalı yatakların standart özelliklerden biri olan küp/blok özelliği obez/bariatric yataklarda da kullanılmaktadır. Böylece istenilen bölgelerde küp/bloklar çıkartılarak düşük bası alanı oluşturulabilir.

Obez hasta yatağında kullanılan kılıf yüksek gramajlı poliüretan malzemeden imal edilmektedir. Aprelerle antibakteriyel, antimite ve antifungan özelliklere sahip hale getirilen kılıf, obez/bariatric hasta yataklarında mikrop ve bakteri barındırılmasına müsaade etmez.

Obez hasta yataklarında kullanılan poliüretan kılıf sıvı geçirmez özelliktedir. Böylece obez hastaların ev, hastane, bakım merkezleri vb alanlarda kullanım kolaylığı sağlar.

Hastanelerde ve evlerde kullanım!

BedAiD® obez/bariatric hasta yatakları tekil kullanıcılara uygun olmakla birlikte birden çok hastanın kullanımına da uygundur. Uzun süreli kullanımlarda kılıf, ped vb alanlarda deformasyon oluşması halinde her bir ünite değiştirilerek yatak yenilenebilir.

Bu yönüyle BedAiD® obez hasta yatağı son derece efektif bir kullanım şekli sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir