Haberler

Lateral Yoğun Bakım Destek Pedi

Lateral Yoğun Bakım Destek Pedi

BedAiD® Yan Yatma Desteği Büyük Kama olarak isimlendirilen lateral yoğun bakım destek pedi, özellikle yoğun bakım servislerinde tercih edilen bir üründür.

Hareket kısıtlılığı yaşayan hastaların yan yatarak pozisyonlanmasında kullanılan lateral destek pedi hastane yoğun bakım servislerinde kullanıldığı gibi pozisyonlama ihtiyacı duyulan tüm hastalar için de kullanılmaktadır.

30˚’lik eğim sağlayan lateral destek pedi sayesinde sakral bölgeden itibaren tüm üst bölge desteklenir. 90 cm uzunluğunda üretilen pozisyon minderi omuriliğin desteklenmesini sağlarken özellikle sakral bölgede meydana gelen doku nekrozlarının korunmasına da yardımcı olur.

Yapısı sayesinde hastanın hedeflenen pozisyonda istenilen sürede kalması sağlanır.

Kılıfta kullanılan yüksek gramajlı poliüretan kumaş antibakteriyel, antifungan ve antimite özelliklerde aprelerle desteklenerek mikrop ve bakteri oluşumuna karşı koruma sunar.

Fermuarlı olarak üretilen kılıf çıkartılabilir, yıkanabilir. Sıvı geçirmez yapısı sayesinde hastanelerin standart dezenfektanları ile silinebilir.

Sağladığı faydalar sayesinde pek çok hastane yoğun bakım servisinde kullanımına devam edilen lateral yoğun bakım destek pedi binlerce ev hastası tarafından da kullanılmaya devam etmektedir.

Teknik şartnamesi aşağıdaki gibi olan lateral yoğun bakım destek pedi, BedAiD® elevasyon seti içerinde de yer almaktadır.

Büyük Kama Teknik Şartname

1- Yan yatışlarda 30˚’ye varan eğim sağlamalıdır.

2- Yan pozisyonlama sırasında omuriliğin de desteklenmesi için 90 cm uzunluğunda olmalıdır.

3- 23 dansite sünger malzemeden üretilmelidir.

4- 90×20 cm ebadında, 19 cm yüksekliğinde olmalıdır.

5- İç ve dış kılıfla üretilmelidir.

6- Dış kılıf sıvı geçirmez poliüretan malzemeden imal edilmeli, antibakteriyel, antifugan ve alev almaz özelliklerde olmalıdır.

7- Dış kılıf fermuarlı olmalı ve çıkartılabilmelidir.

8- İç kılıf süprem kumaştan ve fermuarlı olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir