Yataklar

BedAiD® HAVALI YATAK ÇOCUK.

Çocuklar ve bebekler için en havalı yataklar.

İstenilen her ölçüde çocuklar ve bebekler için özel havalı yataklar artık BedAiD® ile mümkün.

BedAiD® havalı yatak çocuk, BedAiD® Anti-Decubitus Hasta Yatağı’nın engelli çocuklar için düzenlenmiş versiyonudur.

Hedef, engelli çocukların yatmaktan kaynaklanan sorunlarına çözüm üretmek, oluşması muhtemel bu sorunlar sebebiyle hastane yatışını engellemek ve konforlu bir yatış imkanı sunarak yaşam koşullarını iyileştirmektir.

Kronik sorunlarla baş etmek zorunda kalan engelli çocukların çoğunluğunun fiziksel aktiviteleri kısıtlı veya sınırlıdır. Hareket kısıtlılığı kas gücünde ve eklem fonksiyonlarında kayıpları beraberinde getirir.

BedAiD® havalı yatak çocuk bu kayıpları en aza indirebilmek için yatakta geçirilen süre boyunca hareket imkanı yaratmayı hedefler.

Farklı tanıların gereksinimleri farklı olsa da uzun süreli yatmaktan kaynaklanan sorunlar benzerdir. Bu sorunların en belirgini kaslarda hareketsizlik, terleme ve nemlenme, bakteri oluşumu, bası ve bası yarasıdır.

BedAiD® havalı yatak çocuk havalandırma ve vibrasyon sistemleri, küp/blok yapısı, visko ve kılıf özellikleri ile ihtiyaçların tümüne aynı anda cevap vermek üzere özenle tasarlanmıştır.

BedAiD® havalı yatak çocuk yüksek teknolojisi ve özel tasarımı ile basıyı minimuma indirir. Havalandırma kanalları ve vibrasyon sistemi ile bası yaralarına sebep olan etkenleri ortadan kaldırır. Programlanabilir fonksiyonel kumandası ihtiyaca özel çözüm bulma olanağı sunar.

Yatağın içinde yer alan vibrasyon motorları kumanda ile programlanarak istenilen süre ve periyotlarda çalıştırılır. Bu sayede küçük kas sistemlerinin hareketlenmesi hedeflenir.

Şiddeti ayarlanabilen vibrasyon;

Kaslardaki gerginliği azaltarak enerji ihtiyacındaki artışı engellemeyi,

fizik tedaviye destek olmaya,

Ciddi kas zayıflıklarında çözüm üretebilmeye,

Alt akstremitelerdeki hareketsizlikten kaynaklı motor fonksiyon kaybını engellemeyi,

Akciğerlerde hareketsizlikten kaynaklı sorunların önüne geçmeyi v.b. durumları önlemeyi hedefler.

BedAiD® havalı yatak çocuk, çıkartılabilir küp/blok yapısı sayesinde istenilen bölgede düşük bası alanı oluşturmaya olanak tanır. Uzun ve yinelenen bası sonucu oluşması muhtemel bası yarası riskine karşı koruma sağlar.

Sistemin içinde yer alan havalandırma motoru ve havalandırma kanalları sayesinde yatış alanına temiz hava üfleyerek terleme ve nemlenmenin önüne geçmeyi hedefler.

BedAiD® havalı yatak çocuk, özellikle cerrahi müdahaleler sonrasında konforlu bir yatış imkanı sunar. Sırt üstü yatmanın kalça ve alt ekstremitelerin içe doğru çekilmesine neden olduğu durumlar göz önünde bulundurularak üst yüzey pedinde yüksek dansite visko kullanılır.

İdrar ve gaita kaçakları nedeniyle gluteal bölgede oluşması muhtemel enfeksiyon ve deri bütünlüğünde bozulma sorunlarına karşı sıvı geçirmez kumaş ile kaplanır. Kılıf anti-bakteriyel, anti-mite ve anti-fugan özelliklerde aprelerle desteklenerek yatış yüzeyinde mikrop, bakteri ve fugan oluşumu engellenir, engelli çocuklar için güvenli ve rahat bir yatış alanı oluşturulur.

Kumanda ile kontrol edilen BedAiD® havalı yatak çocuk çocuklara özel tasarımının yanında BedAiD® Anti-Decubitus Hasta Yatağı’nın tüm koruma özelliklerine sahiptir.

Bebeğinizin / çocuğunuzun durumu hakkında gerekli bilgileri vermenizle birlikte üretim kaydı açılarak ihtiyaç duyduğunuz en doğru ürün, 3 iş günü içinde kullanıma hazır hale getirilir.

Dünyada sadece Türkiye’de verilen bu hizmet yine BedAiD® tarafından ve yine taklit edilemez şekilde uygulanmaktadır.

BedAiD® havalı yatak çocuk, bası yarası, nemlenme, ağrı, hareketsiz kalan kaslar ve yavaşlayan kan dolaşımı gibi sorunlara aynı anda çözüm üreten dünyadaki ilk ve tek sistemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir