Haberler

HASTA YATAĞI: NEDEN BedAiD® SİSTEM? – 5

NEDEN BedAiD® Sistem?

Tüm akademik araştırmalar bası yaralarının en iyi tedavi metodu olarak bası yaralarının oluşmadan engellenmesi üzerine görüş bildirmektedir.

BedAiD® Sistem, yara oluşumunun engellenmesi için kullanılabilecek dünyadaki en yeni ve en gelişmiş sistemdir.

BedAiD® hasta yatağı, yatağa bağımlı hastaların tüm sorunlarına aynı anda çözüm sunan dünyadaki ilk ve tek sistemdir. Yüksek teknolojisi ve özel tasarımı ile basıyı minimuma indirip, güçlü havalandırma kanalları ve değiştirilebilir çok noktalı masaj sistemiyle yara olasılığını ortadan kaldırır. Yatağa bağımlı yaşayanlara ihtiyaç duydukları konforu yaratırken, programlanabilir fonksiyonel kumandasıyla kişiye kendi ihtiyacına özel çözüm bulma olanağı sağlar.

BedAiD® Sistem’i kullanacak hastalar;

a) Dünya’da ilk kez oluşturulan”Düşük Bası Alanı”dan yararlanabileceklerdir.

Bilimsel makalelerde dahi tavsiye edilmek zorunda kalınan iptidai delikli sünger artık kaderiniz değil.

BedAiD® Düşük Bası Alanını Nasıl Oluşturur?

BedAiD® Sistem’in yatma yüzeyi birbirinden bağımsız hareket edebilen 45 adet küp/bloktan oluşur. Her bir küp/blok 13*13 cm’lik bir alana sahiptir. 45 adet küp/blokların her biri yap-boz gibi haznelerinden çıkartılabilir. Tek bir küp/bloğun çıkartılmasıyla yatış yüzeyinde 13*13 cm ebadında boş alan / oyuk oluşturulur. Oluşturulan oyuğun derinliği 10 cm’dir. Bası yarası oluşmuş veya riskli bölgelere denk gelen küpler çıkartılarak düşük bası alanı oluşturulur. Böylece bası yarası bulunan alanda basınç düşürülür. Havalı yatak modellerinde olduğu gibi bir bölgede basıncı düşürürken yan bölgelerde yüksek basınca neden olmaz. Yatağın formu sayesinde bası yarası bulunan yada riskli görülen bölgede basınç düşürülürken yan bölgelerde daha yüksek basınç oluşması engellenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir