Haberler

FELÇLİ HASTA YATAĞI. HAVALI YATAKTAN FAZLASI.

İnme/felç, beyne giden damarın tıkanması sonucunda, tıkanan damarın kan akışı sağladığı bölgenin besin ve oksijenden mahrum kalarak ölmesi ile oluşan veya beyinde bir damarın yırtılması /çatlaması sonucunda meydana gelen bir beyin/damar hastalığıdır.

Damarın tıkanması sonucunda oluşan inme/felç durumunun adı istemik, damarın yırtılması/çatlaması durumunda ortaya çıkan inme/felç durumunun adı ise hemorajik inme olarak adlandırılır.

Beynin hasar gören bölgesine bağlı olarak vücudun ilintili bölgelerinde hareket kaybı yaşanır.

Felç/inme yaşanan vakalarda ilk 6 ayda maksimum düzelme sağlanır.

İlk 6 ay ve sonrasında kişi hareket kabiliyetini kısmen ya da tamamen kaybettiği için yatağa bağımlı hale gelir.

BedAiD® hasta yatağı, yatağa bağımlı hale gelen vakalarda bası yaralarına karşı maksimum koruma sağlarken, şiddeti ayarlanabilir vibrasyon ile bu hastaların ihtiyaç duyduğu fizik tedavi şartlarına da yardımcı olur.

24 saat sağladığı vibrasyon ile küçük kas sistemlerini çalıştırarak aynı zamanda kas ağrılarının giderilmesinde etkin rol oynar.

Şiddeti ayarlanabilen vibrasyon akciğerlerde hareketsizlikten kaynaklı oluşması muhtemel risklere karşı da hastayı korur.

Sistemin içinde bulunan havalandırma motoru emdiği havayı havalandırma kanalları vasıtasıyla yatış yüzeyine üfleyerek yatış yüzeyinin ısınmasını engeller. Bu sayede yatış yüzeyinde bulunan ve normal yataklarda hava ile teması kesilen deri bölgelerinin terlemesini, nemlenmesini engeller.

Çıkartılabilir küp/blok yapısı ile istenilen bölgelerde küp/bloklar çıkartılarak düşük bası alanı oluşturulur.

Kumanda kontrol ünitesi ile hastanın ihtiyacı olan konfor ve korunma sağlanır.

BedAiD® havalı yatak değildir.

BedAiD® yeni nesil bir hasta koruma yatağıdır.

Hastanın ihtiyacı olan konfor, hijyen ve korumayı aynı anda sağlayan dünyadaki ilk ve tek sistemdir.

Hastanın boyuna, kilosuna, yara durumuna, beslenme alışkanlıklarına, vücudunda yer alan harici aparatlara, hareket kabiliyetine, bilincinin açık/kapalı olma durumuna göre hasta yataklarımız kişiye özel ihtiyaçlara göre  hazırlanır ve kullanıma sunulur.

Hasta yataklarının hastanıza özel hazırlanabilmesi için temsilcilerimizle 0212 438 41 72 nolu telefondan iletişim kurunuz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir