Ürünler, Yataklar

BedAiD® Engelli Yatağı


Tekerlekli sandalye kullanıcıları başta olmak üzere bedensel kısıtlılığı olan tüm kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış hasta yatağıdır.

Standart yataklar hareket kısıtlılığı olan kişiler için hiçbir çözüm sunmazken BedAiD® Engelli Yatağı kullanıcıların tüm gereksinimleri karşılanacak şekilde özel olarak imal edilmiştir.

AR-GE aşamasında engelli kullanıcıların fikirleri doğrultusunda geliştirilmiş ve sayısız denemenin ardından son halini almıştır. Faydalı model korumalı üründür.

[safir_descriptionbox header=”BedAiD” content=”Engelli Yatağı Ne Gibi Avantajlar Vadediyor?” icon=”soru” bg=”sky”]

Yatağa geçişi kolaylığı:

Yatağın her iki yanında sert süngerden imal edilmiş 12 cm eninde dolgu şeridi bulunur.

Bu sayede yatağa geçiş aşamasında kişinin ihtiyaç duyduğu destek sağlanmış ve hem geçiş kolaylığı yaratılmış hem de denge ve güvenlik ihtiyacı karşılanmış olur. (Standart yataklardaki yumuşaklık yatağa geçişlerde büyük zorluklara neden olmaktadır.)

Yatakta hareket kolaylığı:

  • 50 cm uzunluğunda ve alüminyum malzemeden üretilmiş barlar yatağın yan yüzeyine gömülmüştür. Kişi dönmek için uzandığında tam elinin altına gelecek şekilde konumlandırılmıştır.
  • Yanlarda bulunan 12cm’lik dolgu şeridi -özellikle 90cmx190cm ölçüsündeki yataklarda kişi dirsekleri üzerinde doğrulurken büyük avantaj sağlar.
  • Yatağın optimize edilmiş yumuşaklığı kişiye dirsekleri üzerinde doğrulduğunda ya da sağa-sola hareket etmek istediğinde istediğinde ihtiyaç duyduğu sertliği sunar.

Dozunda sertlik-yumuşaklık:

Yatağın vücudu karşılayan en üst katmanı 80 dansite visko elastik malzemeden üretilmiştir. Fakat standart visko malzemenin aşırı yumuşak olması kişinin yatağa gömülmesine ve hareket ederken aşırı zorlanmasına neden olacağından visko malzeme özel olarak sertleştirilmiş ve alt katmana ağırlığı karşılayacak özel malzemeler yerleştirilmiştir. Bu sayede hem konfordan ödün verilmemiş hem de yatak üzerinde rahatça hareket edebilme olanağı sağlanmıştır.

Konforlu ve güvenli yatış:

Kişiye ihtiyaç duyduğu sertliği sunarken aynı zamanda konfordan da ödün vermez. Sırt üstü, yüz üstü ya da yan yatışta vücut ağırlığını yatağa eşit şekilde dağıtır. Hem konforlu bir uyku sağlar hem de bası yarası riskini bertaraf eder.
Sıvı geçirmez ve yıkanabilir kılıf:

Yatak kılıfı mebran ile kaplı, sıvı geçirmez pamuk-havlu kumaştan imal edilmiştir. Ayrıca fermuarla çevrelenen üst kılıf kolayca alt kılıftan ayrılarak çıkarılabilir ve yıkanabilir.

Sonda Askısı:

İhtiyaç halinde kullanılabilmesi için yan taraflarda sonda askısı bulunur.

Opsiyonel Özellikler

  • Standart ölçülerin yanı sıra isteğe bağlı ölçülerde de imal edilebilir.
  • Tutunma barlarının yeri isteğe göre konumlandırılabilir.
  • Yatak yüksekliği 20 cm olan standart ölçünün dışında, istenilen ölçüde imal edilebilir.
  • Masaj ve havalandırma sistemi eklenebilir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir